Easter worksheets – gry dla dzieci na Zoom

Easter worksheets gry dla dzieci na ZoomEaster worksheets to pierwszy zestaw gotowych materiałów na tematyczną lekcję, którymi dzielę się z Wami. Otwieram tym samym nową serię wpisów pt. „Gotowce i pewniaki”. Będę w tych wpisach dzielić się z Wami gotowymi pomysłami stworzonymi przeze mnie na lekcje, które prowadzę. Mogę Was zapewnić, że rozwiązania są przetestowane na zajęciach i dopasowane do różnych języków. Sama uczę angielskiego i niemieckiego, zarówno dzieci, jak dorosłych.

Od ponad dwóch tygodni żyjemy w naszej szkole w rzeczywistości online. W między czasie udało nam się wybrać najlepszy z możliwych programów do nauczania online  – Zoom. Uruchomiliśmy również wszystkie nasze kursy grupowe zarówno te dla dorosłych, młodzieży jak i dla dzieci.

Niestety w pracy online z dziećmi nie jest kolorowo. Ci którzy są tu ze mną już od dawna, wiedzą, że kocham interakcję i gry ruchowe. Najbardziej lubię grać na dywanie i szczególnie kocham naklejki, bez których do tej pory nie potrafiłam się obejść. O naklejkowych cudach przeczytacie tutaj. Dla kogoś kto lubi zajęcia z tak zwanym „pieprzykiem”, odnalezienie się w tej nowej sytuacji bez dywanu jest bardzo trudne.

Nocami przeszukiwałam internet, aby znaleźć coś interesującego dla dzieci, aby  zaangażować ich  w taki sam sposób jak było to w szkole. No i oczywiście znalazłam różne worksheets np. na stronie www.mes-english.com, które można udostępnić na ekranie w programie Zoom dzieciom, ale były one dalekie od ideału.

Złe strony worksheets znalezionych w internecie:

  • większość gotowych gier dla dzieci jest w pionie, co ogranicza jakość worksheetu w momencie udostępniania go na ekranie,
  • szukając materiałów w sieci, znajdujemy różnego rodzaju worksheets od różnych autorów a co za tym idzie rzeczy przygotowane na zajęcia nie są ze sobą spójne oraz mają różne obrazki i grafikę – dla estetów takich jak ja to jest duży problem,
  • worksheets znalezione w sieci nigdy w 100% nie pasują do materiału który mamy akurat w podręczniku, więc i tak trzeba je przerabiać co zajmuje dużo czasu.

Dodatkowo pod uwagę trzeba wziąć fakt że nie wszystkie dzieci, szczególnie te małe umieją posługiwać się programem Zoom, co utrudnia przeprowadzenie interaktywnej i angażującej dzieci lekcji.

Cudowne rozwiązanie

Postanowiłam więc wziąć sprawy we własne ręce i stworzyć idealne worksheets gry dla dzieci. Materiały te będą oczywiście w poziomie, będą miały spójną grafikę oraz legalnie zakupione obrazki, które dodatkowo będą w pełni pasowały do zajęć.

Dodatkowo materiały te będą wymagały tylko trzech umiejętności dzieci w programie zoom. A będzie to rysowanie, pisanie i stawianie pieczątek. Genialne prawda?

Oto niespodzianka! Pewnie się zastanawiacie, dlaczego o tym piszę. Ano dlatego, że postanowiłam z racji tego że zbliża się Easter udostępnić Wam zrobione przeze mnie, absolutnie wyjątkowe Easter worksheets – gry dla dzieci, które będziecie mogli za darmo sobie tutaj pobrać!

Easter worksheets – gry dla dzieci

  • Pierwszy Easter worksheet to tak zwane flashcards. Służą mi one głównie do prezentowanie słownictwa jak i potem odpytywania dzieci. Dzieci zapytane o dane słówko zaznaczają je na ekranie na kolorowo. Plik do ściągnięcia jest tutaj.
  • Drugi Easter worksheet to gra wyścigi. Pisałam o niej już tutaj, ale była to wersja dywanowa. Tutaj mamy wersje dostosowaną do programu Zoom. Gramy podobnie, tyle że dzieci stawiają wirtualne pieczątki. Plik do ściągnięcia jest tutaj.
  • Trzeci Easter worksheet to gra planszowa. Tutaj dzieci znów korzystają z pieczątek ale służą one jako pionki. Dodatkowo do gry jest kostkowa legenda. Każdy numer mówi co trzeba zrobić z wyrazem na którym się stanie: przeliterować, zaśpiewać a może wykrzyczeć. Plik do ściągnięcia jest tutaj.
  • Czwarty Easter worksheet to zaszyfrowana wiadomość. Raczej dla dzieci już starszych. Pod każdym symbolem ukryta jest literka, a literki połączone w całość dadzą nam wyraz związany z Easter. Plik do ściągnięcia jest tutaj.
  • Piąty Easter worksheet to znana wszystkim wyszukiwanka wyrazów. Każdy je lubi, szczególnie świetnie sprawdza się w trakcie zajęć online. Plik do ściągnięcia jest tutaj.
  • Szósty Easter worksheet do gra 6×6. Tutaj dzieci rzucają dwoma kostkami i pieczątką zakreślają wyraz który wypada. W ostatnim poście pisałam Wam o aplikacjach do rzucania kostką na telefon. Plik do ściągnięcia jest tutaj.
  • Siódmy Easter workseet to znana wszystkim gra w kółko i krzyżyk. To moja gra z dzieciństwa i bardzo ją lubię Tutaj wersja do grania online w programie Zoom. Plik do ściągnięcia jest tutaj

Gotowe gry dla dzieci na Zoom do ściągnięcia

Easter Worksheet – Flashcards – Download PDF file

Easter worsheets_flashcards

Easter worksheet – gra wyścigi – download PDF file

Easter worksheet_wyscigi

Easter worksheets – gra planszowa – download PDF file

Easter worksheets_gra planszowa

Easter worksheet – zaszyfrowana wiadomość – download PDF file

Easter worksheets_szyfr

Easter worksheet – wyszukiwanka wyrazów – download PDF file

Easter worsheets_wyszukiwanka

Easter worksheet – gra 6×6 – download PDF file

Easter worksheets_gra_6_na_6

Easter worksheet – gra w kółko i krzyżyk – download PDF file

Easter worksheets_kolko_i_krzyzyk

Mam nadzieję, że moje Easter worksheets spodobają Wam się tak samo jak mi. Have fun and Happy Easter!

Jak Ci się podobał mój post?

Kliknij na tyle serduszek na ile oceniasz ten post!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba osób, które głosowały 5

Ten post nie ma jeszcze oceny! Bądź pierwsza!

Skoro podbał Ci się mój post ...

Obserwuj Igraszki w social media - tam znajdziesz więcej inspiracji!

Przykro mi, że post nie spodobał Ci się za bardzo...

Postaram się poprawić coś na przyszłość!

Powiedz mi, jak uważasz - co mam poprawić?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz